produkty

Posypywarki i pługi

Małopolska Wytwórnia Maszyn Brzesko Sp. z o.o. oferuje kompleksowe wyposażenie dla firm zajmujących się zimowym utrzymaniem dróg.
W naszej ofercie znajdą państwo posypywarki, posypywarko-solarki oraz różnego rodzaju pługi.

Posypywarka piasku i soli

W polskim klimacie, w okresie jesienno-zimowym utrzymanie dróg w odpowiednim stanie jest zadaniem priorytetowym. Bardzo istotną rolę pełnią posypywarki do piasku i soli. Posypywarki przeznaczone są do usuwania śliskości pośniegowej i gołoledzi, poprzez odpowiednie rozrzucanie na powierzchni jezdni środków chemicznych lub piasku - zwanych środkami uszorstniającymi. Dodatkowo, w wersji ze zbiornikami na solankę - dają możliwość polewania jezdni solanką lub zwilżania rozrzucanego środka uszorstniającego roztworem solanki w celu uniknięcia zamarzania wody i tworzenia śliskich powierzchni.

Posypywarka komunalna - wyposażenie

Posypywarki wyposażone są w niezależny napęd - silnik wysokoprężny chłodzony powietrzem o mocy dobranej do konkretnych potrzeb klienta. Zbudowane są z odpornego na korozję zasobnika na materiały sypkie, podajnika materiałów - najczęściej taśmowego, oraz kwasoodpornego urządzenia do rozsypywania. W przypadku wersji ze zbiornikiem na solankę, w skład urządzenia wchodzi także dysza skrapiająca, będąca częścią systemu zwilżającego. Sterowanie rozruchem silnika, przesuwem taśmy oraz uruchamianiem głowicy rozsypującej odbywa się z kabiny kierowcy, z pulpitu sterującego. Piaskarki samochodowe posiadają regulację ilości materiału do sypania oraz szerokości posypywania.

Piaskarki produkowane są w wersjach umożliwiających wykorzystywanie ładowności nośnika - samochodu. Każda posypywarka piasku i soli charakteryzuje się uniwersalną konstrukcją umożliwiającą montaż na wybranym pojeździe, łatwą obsługą i niezawodną eksploatacją, wspieraną przez serwis firmowy.

Pługi śnieżne

Pługi przeznaczone są do zimowego oczyszczania dróg, ulic i placów ze śniegu oraz błota pośniegowego. Pług do odśnieżania umożliwia usunięcie materiałów śliskich z jezdni lub innych powierzchni, stwarzając również możliwość pracy dla piaskarki.

Pług śnieżny zbudowany jest z odkładnicy odpornej na korozję przez zastosowanie odpowiednich materiałów, listwy zgarniającej oraz czołownicy służącej do montażu. Odpowiednio ukształtowana odkładnica, wykonana z tworzywa sztucznego o dużej odporności na przyczepianie się śniegu i błota, odrzuca śnieg na odległość 2-4 metrów. Listwa zgarniająca z trudno ścieralnej gumy lub tworzywa sztucznego, odchyla się przy najechaniu na przeszkodę oraz powraca do pierwotnego położenia pod wpływem działania sprężyn, co zmniejsza jej zużycie i zapewnia dłuższą bezawaryjną pracę.

Pług do odśnieżania

Pługi śnieżne przystosowane są do montażu na pojazdach samochodowych o masie całkowitej powyżej 12 ton, wyposażonych w odpowiednią czołownicę. Czołownica do pługa stanowi część jego wyposażenia. Pług do śniegu posiada możliwość sterowania z pulpitu sterującego umieszczonego w kabinie kierowcy pojazdu. Sterowanie pozwala na podnoszenie, opuszczanie, skręt w prawo i lewo oraz regulację docisku pługa.

Małopolska Wytwórnia Maszyn Brzesko Sp. z o.o. oferuje kompleksowe wyposażenie dla firm oraz instytucji zajmujących się zimowym utrzymaniem dróg. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu opartemu na działalności na rynku polskim od 1975 roku oraz współpracy techniczno-naukowej z uczelniami krakowskimi, sprzęt oferowany przez MWM Brzesko jest zgodny z aktualnymi trendami na rynku i dopracowany technicznie.

Wszystkich zainteresowanych naszymi usługami, a także wykonaniem ich wyceny, zapraszamy do kontaktu z nami

skontaktuj się z nami